Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Дек 19, 2018 6:01 pm

Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща
 Автоматични скоростни кутии - перформънс/настройка/проблеми 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 558
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бате ти какво искаш да сменяш :D Недей бара там.. смени само "филтъра" в картера и му викай както искаш вече :D

Пон Яну 29, 2018 9:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Legacy III SW 2.5 2000 AT LIMITED
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vizor написа:
Бате ти какво искаш да сменяш :D Недей бара там.. смени само "филтъра" в картера и му викай както искаш вече :D

Ха-ха-ха ми бате Вие му викате грешно цедка.Затова Ви пратих кое е цедка и кое филтри щото не става ясно за обикновеният човек ;-).

Пон Яну 29, 2018 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 907
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще ти плесна един бан че ни губеш времето младеж. :D
Тъкмо да имаш време да почетеш, че си бърз в писането ама ти куца знанието, но за сметка на това си убеден.
Дразнеща комбинация...

Това дето си пльоснал като снимка е трансферната трътка на кутията, и няма нищо общо с клапанното тяло.
Иди в някой сервиз да ти свършат работа и не се коркай толкова.

Тая цедка се чисти, защото е метална сплескана тава с мрежа за филтър.

Пон Яну 29, 2018 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
zarere написа:
vizor написа:

Ха-ха-ха ми бате Вие му викате грешно цедка.Затова Ви пратих кое е цедка и кое филтри щото не става ясно за обикновеният човек ;-).

Добре. Като свалиш "филтъра" го снимай и покажи да видим дали няма да ти стане ясно ... да го кажем, че е "филтър за твърди и големи частици" тип - цедка. ROFL

И не бих го чистил. Тоест.. аз ГО чистих и това беше най-голямата грешка в живота ми след тази, когато реших да си боядисвам сам BBS-ките и да им сваля боята.. сам... с шкурки...

Отидоха толкова обезмаслители и псуване, че ако си бях купил една нямаше дори да я усетя откъм цена.

Пон Яну 29, 2018 9:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 520
Отговори с цитат
Vmax написа:
Тъкмо да имаш време да почетеш, че си бърз в писането ама ти куца знанието, но за сметка на това си убеден.
Дразнеща комбинация...

Това дето си пльоснал като снимка е трансферната трътка на кутията, и няма нищо общо с клапанното тяло.

off/
Изведнъж много силно ме засърбяха пръстите да пусна пък аз нагледно некой линк относно що е то трътка, ама да не разводняваме излишно :D

Пон Яну 29, 2018 9:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Vmax написа:
Дразнеща комбинация...

Ей споко де не съм искал да обидя никой просто размишлявах на глас.Мерси много на всичките за полезната за мен информация.Както стана ясно съм доста зле относно колите.Просто това което ми прилича на цедка го пуснах тук ;-)Отново извинявайте без лоши чувства .

Пон Яну 29, 2018 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Няма лоши чувства - майтапя се за бан, но не и за цедката

Пон Яну 29, 2018 9:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Vmax написа:
Няма лоши чувства - майтапя се за бан, но не и за цедката

Ясно благодаря отново за полезното инфо на всички :bow:

Пон Яну 29, 2018 9:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
@zarere

Имаш ли проблем с кутията че си тръгнал по тази пътека?

Пон Яну 29, 2018 10:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Vmax написа:
@zarere

Имаш ли проблем с кутията че си тръгнал по тази пътека?

Накратко имах теч от семеринга на кутията и има долято 2 литра масло(по един литър dextron 3 на Приста Ойл и един литър пак едно куче марка,защото нямаха читаво от бензиностанцията. И не искам да има вида 3 масла в кутията от които 2 със сигурност куче марка. А и тези филтри не съм ги сменял откакто съм купил колата (от 3 години) и мисля,че ще излезе доста мръсотия.Вeче съм взел 10 литра RAVENOL SU5 ATF Fluid и поръчах от mimo13 навивният и вътрешният филтър и затова разпитвам за кое и как се прави,че от майстори вече се напатих.Искам да купя всичко необходимо преди да отида в сервиз,за да има най-малка вероятност от грешка.Сега търся ако може от някъде и да намеря http://www.lubegard.com/~/C-178/LUBEGAR ... sion+Flush,за да може да се направят нещата както си трябва.Обмислям закупуването и на маслен радиатор,че както четох в темата си е добра инвестиция.

П.С. иначе оправиха теча от кутията със смяната на семеринга с нов.

Пон Яну 29, 2018 10:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Няма лошо да я обслужиш качествено, но щом няма проблем не ти трябват добавки и радиатор.
Тази кола не е натоварена термично като 3.0 или 3.3.

Не прекалявай с обгрижването че нали знаеш приказката : if it ain’t broke, don’t try to fix it

Пон Яну 29, 2018 11:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Vmax написа:
Няма лошо да я обслужиш качествено, но щом няма проблем не ти трябват добавки и радиатор.
Тази кола не е натоварена термично като 3.0 или 3.3.

Не прекалявай с обгрижването че нали знаеш приказката : if it ain’t broke, don’t try to fix it

Принципно си много прав,но поне това с маслата и филтрите искам да го направя така и така съм купил нещата вече :-)

Пон Яну 29, 2018 11:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Забравих да пиша,че смениха филтрите и маслото и всичко е точно.Както ми казахте не съм слагал маслен радиатор и добавки.Нямаше никакви стружки или някакви проблеми при отварянето и смяната на филтрите на кутията.Благодаря ви за съветите и насоките.

Вто Юли 10, 2018 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Outback H6, 2006
Рейтинг: 273
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес ходих на вилата в Сунгурларския балкан и реших да направя измерване на температурата на АТ. След Сунгурларе посока Бероново има сериозно изкачване около 2.5 км.
Преди изкачването спрях и стартирах FREE SSM. Избрах АТ контролера. Там има две температури за АТ. Избрах ги и бяха следните 72 гр. и 80 гр. Подкарах нагоре и настъпвах колкото позволяват условията - има завои. На върха спрях и показанията бяха 75 и 92 градуса. Избрах ЕКУ-то - температурата на охл. течност беше 95, а на маслото 90 градуса.
Имам монтиран допълнителен охладител на АТ след стоковия. Пътят на маслото е: от кутията - външния филтър (зад акумулатора) - стоковия охладител ( при мен външен, а не във водния радиатор) - допълнителния охладител и обратно в АТ. Аз съм с 5 ЕАТ.

Въпросът е какви са тези две температури за АТ и къде се измерват?

Съб Юли 14, 2018 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Impreza GF EJ 20, Mazda RX-8
Телефон: нула89669393четири
Рейтинг: 417
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имам идея кои са двете грешки от тия датчици, ама къде са сложени...
Code P0710 Transmission Fluid Temperature Sensor Circuit
Code P0937 Hydraulic Oil Temperature Sensor Circuit
Предполагам(само предполагам), че първият сензор е вътре в кутията, а вторият е някъде по пътя на маслото към или от охладителите.

Съб Юли 14, 2018 11:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Outback H6, 2006
Рейтинг: 273
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Гледах диаграми - има температурен датчик на valve bodу. Но коя от двете температури е?
Не видях втори датчик.

Нед Юли 15, 2018 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2002
Рейтинг: 174
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да повдигна темата.Направих профилактика на клапанното тяло(разглобяване,почистване на клапани соленоиди и т.н) Най-важното е че монтирах ъпгрейд кита на Ratiotek който ми намери колегата Vizor преди има няма 2 години. също така са смененни акумулиращите бутала с нови.Чакам към края на семдицата да пристигне Ravenol su5 atf и да видя какъв ще е резултата.Направил съм и малко снимки , но мисля да направя една отделна тема. :beer:

Вто Окт 30, 2018 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Toyota, Volvo, Legacy 2.5 GT
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Със сигурност направи тема със снимки. Поздравления. Сам ли се справи със задачата?

Сря Окт 31, 2018 12:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2002
Рейтинг: 174
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже го бравих в гараж и колата е вдигната на стойки, е нужно някой само да ти подава инструмент и да изнася свалената карантия. Като цяло го направих сам а сглобяването на тялото, абсолютно сам. Ще кача и нужната документация стъпка по стъпка как се разглобява самото тяло. Като цяло просто изглеждаше страшно но като се следи всичко не е толкова трудно.

Сря Окт 31, 2018 7:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Аз мисля, че в кита също имаше инструкция. Имам я на PDF и мога да я пусна. Айде да видим как ще е все пак с тоя кит. Имаше ли проблеми при акумулиращите бутала при теб?

Сря Окт 31, 2018 4:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Следваща