Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Дек 18, 2018 7:28 pm

Отговори на тема  [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Автоматични скоростни кутии - перформънс/настройка/проблеми 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2002
Рейтинг: 174
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами лично аз не видях, може би по опръстените да има износване.Понеже се надува с компресор за да могат да излезнат, добро налягане се получаваше.

Сря Окт 31, 2018 5:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 558
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Те обикновено са съвсем буквално счупени, когато има проблем с клапанното тяло по време на превключване на скоростите и тн. Аз ти бях пратил темата даже. Както и да е.. кажи резултата, че и на мен ще ми е интересно после.

Сря Окт 31, 2018 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: Outback 3.6R
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
След обстойно изчитане на цялата тема не видях никъде нищо за 5ЕАТ.Има ли някой да е правил нещо по софт или хардуер на кутията и има ли смисъл да се прави каквото и да е.

Пет Дек 07, 2018 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 907
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Paintmaster написа:
След обстойно изчитане на цялата тема не видях никъде нищо за 5ЕАТ.Има ли някой да е правил нещо по софт или хардуер на кутията и има ли смисъл да се прави каквото и да е.

Няма кой знае какво инфо, освен че ТСУ-то управлява соленоидите като % натоварване и по-този начин може да компенсира / замаскира проблеми и дефекти.
Относно тунинг - не съм проверявал, но мисля че австралийските кен-гурута от ThrottleHappySolutions ( имат страница във фейсбук ), могат да пипнат софтуера ( шифт карти, налягания и т.н. за да придадат малко по-спортно усещане ).
За мен това би имало смисъл на турбо мотор, атмосферен ( било то и 3.0 ) няма да има кой знае каква разлика и смисъл.

Пет Дек 07, 2018 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Приятел всеки ден
Отговори с цитат
При мен е 3.6 и определено до 3 има какво да се подобри или поне така си мисля.Твърде ластична ми идва и се доближава адски много до CVT-то,което малко ме дразни.

Пет Дек 07, 2018 3:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Рейтинг: 907
Отговори с цитат
Paintmaster написа:
При мен е 3.6 и определено до 3 има какво да се подобри или поне така си мисля.Твърде ластична ми идва и се доближава адски много до CVT-то,което малко ме дразни.

Слагай я на SI-drive Sport Sharp

Пет Дек 07, 2018 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз искам така ама няма ](*,)
Американка е.

Пет Дек 07, 2018 3:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Vmax написа:
Няма кой знае какво инфо, освен че ТСУ-то управлява соленоидите като % натоварване и по-този начин може да компенсира / замаскира проблеми и дефекти.
Относно тунинг - не съм проверявал, но мисля че австралийските кен-гурута от ThrottleHappySolutions ( имат страница във фейсбук ), могат да пипнат софтуера ( шифт карти, налягания и т.н. за да придадат малко по-спортно усещане ).
За мен това би имало смисъл на турбо мотор, атмосферен ( било то и 3.0 ) няма да има кой знае каква разлика и смисъл.

Матю получи инфаркт и претърпя тежка операция. не знам дали продължава да се занимава изобщо. Иначе е страхотен пич и доста често си лафехме простотии.

Иначе има какво да се пипне по 5еат от софтуерна гледна точка на ЕКУ-то, а не ТЦУ-то. Може да се направи да сменя малко по-злобно, но НО!!! Има НЕВЕРОЯТНО клапанно тяло на hexmods (ако не се лъжа беше), което променя тотално кутията, държанието и и здравината и.. общо взето - bullet proof.

Нед Дек 09, 2018 12:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: CarBerry dccd Fory
Рейтинг: 192
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Със смяната на клапанното тяло може да се загуби плавното и мазно превключване при ниски товари и обороти. Но пък е по-трудно да се счупи кутията, ако колата е засилена много, а тунерът не е оптимизирал DBW настройките, а само е вдигнал бууста (не една и не две кутии така са си заминали).

Пон Дек 10, 2018 10:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Много им е уравновесено. Няма нищо напъвано така, че да бута в ниските. Изключително са доволни, освен от смяната на скоростите, скоростта, с която го прави И я прави и супер здрава. Бая четох за тях по едно време. Не видях някъде да се коментира torque картите заедно с клапанното тяло обаче. Всичко над 50% натягане на която и да било кутия ще се отрази точно по начина, по който кажеш. 20-тина процента е напълно достатъчно. Както и на zf кутиите. На 20-30% са чук, прекрасна и бърза смяна .. на 50% натегнат line вече рита яко и е възможно да убие кутията съвсем спокойно

Пон Дек 10, 2018 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Да било е доста добро и отзивите са страхотни,но е за коли до 2007г.За поновите така и не е направено,а по лошото е,че човека е спрял да се занимава(било му е хоби) и има препоръки към кого да се обръщаш.

Пон Дек 10, 2018 2:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Нямам представа. Не съм ги следил от доста време. Има хора, които най-вероятно могат все още да модифицират клапанни тела по този начин. Гледам, че имат коментари във фейсбук до преди 1 година. В крайна сметка варианти бол. Както zk. каза.. DBW картите с хубава настройка могат да направят колата доста по-приятна за каране.

П.С. zk., мисля, че момчето говори за атмосферна кола, а не за турбо. Няма много бууст там. макс 0.1-0.2 :D Мисля, че в друга тема мярнах, че е 3.6-ца аутбек

Пон Дек 10, 2018 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами почетох доста днес специално за това тяло,но за съжаление няма никаква информация за по новите години дали е измислено нещо подобно или не.За съжаление така наречения Дейв е спрял да се занимава с преработките и подръжката и в момента той препоръчва TransGo kit,но още не съм стигнал да видя за там какво е положението.

Иначе с колегата zk. си комуникираме.

Пон Дек 10, 2018 3:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Отговори с цитат
Тогава няма какво да обсъждаме изобщо. Бягай при Калин .. той знае какво да прави :)

Вто Дек 11, 2018 1:33 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 214 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11