Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Яну 24, 2019 6:46 am

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 досадният шум от прозорците 
Автор Съобщение

Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте. Предполагам, че много от колегите във форума са имали проблем с шумящите стъкла, както и че са гледали многобройните клипчета в нета с всевъзможни решения.Карам Форестър от една година, преди това изчетох каквото намерих за модела.Когато обаче стъпих на педала на собственото си Бару, въпреки потготовката откъм очаквания, си помислих “ ееее.... верно ли...” . Бях абсолютно сигурен, че ще сменя уплътненията около страничните огледала с нови,за това реших да си поиграя малко със старите.
Първото, което направих, е да потърся нещо, което да подложа под уплътнението на вратата, да компенсирам омекването му. Нещото, в случая, е уплътнение за стъклопакет, което изненадващо добре застана на мястото, без нужда от залепване и естетически издържано.
От друга гума изрязах перо, което залепих по вътрешния ръб на “триъгълника” при страничното огледало, където контактува със стъклото. Признавам, че не бях много старателен защото очаквах новите части и просто исках да видя какво ще стане. Като резултат колата утихна, и така си я карам :)
Последните две снимки са малко извън темата, но това с което смених изгорялото уплътнение за задния капак, също е гума от дограма, друг тип обаче.Оригиналната беше лепена, новата стои сама и доста по-добре :D

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 26, 2018 11:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: SubaruOutbeck 2000г. 2.5АТ /156/
Рейтинг: 81
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей дай повече подробности с триъгълника и това перо и повече снимки как става стъпка по стъпка.

Сря Дек 26, 2018 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Танк EJ22'94; СамолEJ20T ; D15Z3
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да го има и в тази тема: https://www.youtube.com/watch?v=WHKLN0J ... h6PxJAks9B
Поне при мен помогна. Скоро ще го тествам и на няколко други коли.
Ще ми е интересно за подробности, колега, защото там където си го сложил не бях виждал до сега да го слагат (или не съм разбрал правилно къде точно си го сложил това уплътнение)...

Сря Дек 26, 2018 5:09 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Нов фен
Отговори с цитат
Ами... то не е кой знае какво... попадало ми е и горното клипче, но честно казано не разбрах какво точно трябва да се направи. От изгледаните материали по-скоро се разбира от къде точно идва проблема със свистенето, а именно не от скъсаната в горния край гума, където стъклото спира, а от този “джоб” който се получава между стъклото и държача на огледалото. Всички знаем как би се справил Фори в аеродинамичен тунел... аз поне така го разбирам. Гледах едно видео, мисля че руско, където при свалено стъкло се слага стегичка на триъгълника и се нагрява.Нормално е , разбира се, твърдата гума да омекне и да притисне стъклото по-адекватно. Нормално е също и да върне “нормалната” си форма след време... за това реших да допълня с гумено перо от външната страна, между държача на огледалото и стъклото.
На първата снимка е някаква си гума, дограмаджийска, от която си харесах меката и тънка част, с прегъване. Отрязах го така, че да се получи малко ъглово перо, ~5х5 мм. Това перо залепих със секундно лепило, задължително гел, към мястото на луфта - отвън на стъклото, но от вътре на триъгълника.... надявам се снимката да говори, иначе рискувам да се оплета в глупости и повторения :giggle:

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Дек 26, 2018 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Автомобил: Танк EJ22'94; СамолEJ20T ; D15Z3
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ааа, ясно. Сега разбрах. А горното клипче - идеята е да подпъхнеш подложка над гуменото у-ние на вратата (което е на купето).
Това, разбира се, е когато шума(въздуха) идва между гумения триъгълник и у-нието на купето (рамката така да се каже).
Ти си изолирал на друго място. :beer:

Сря Дек 26, 2018 10:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Автомобил: Legacy GTB '96 Turbo
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 352
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може ли малко инфо откъде си купил материалите? При мен има доста силен шум и от двата триъгълника и е супер дразнещо
Поздрави

Чет Яну 03, 2019 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Нов фен
Отговори с цитат
Не съм ги купувал, изрових си ги, занимавам се с монтажи а на строителната площадка “ боклуци” колкото искаш :D
Обади се, ще те уредя с гумички :beer: Мисля, че във всеки цех за дограма биха ти помогнали, стига да знаеш обаче какво точно ти трябва

Съб Яну 05, 2019 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]