Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Нед Мар 29, 2020 12:57 pm

Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Смяна на навигационния дисплей на Tribeca 
Автор Съобщение

Автомобил: Subaru Tribeca B9 3.0H
Рейтинг: 78
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
доста четох и се рових из форумите (може би не достатъчно ;) ), но не успях да открия точната информация за подмяна на дисплея на Трибека. За други модели открих, но за Трибека не успях :( Именно затова реших, че е разумно да отворя нова тема. Ако модераторите сметнат, че не е уместно, нека я преместят.

Както вече се убедих (а може би и не само аз) проблема с гасненето на дисплея на навигацията се явява често срещан проблем за този модел автомобили. След разпитване в няколко сервиза за кар аудио съветите на момчетата бяха:

1. "потърси си дисплей на старо, но в България няма". Eвентуално от eBay, но пак е на сляпо (не се знае колко време ще работи). Нов от USA е 950$, което ми се вижда неоправдано висока цена за дисплей с характеристики на телевизор Велико Търново. Казаха ми, че горяла видеокартата и реално нямало как да се отремонтира.

2. "сложи си мултимедия". Цената на "бюджетен вариант" с монтажа е около 1000лв. (китайска)

Като цяло клоня към варианта за монтаж на мултимедия, но такава цена ми се вижда твърде висока за т.нар. бюджетен вариант. В Amazon откривам доста прилични модели с добри характеристики на цени около 100 Euro. Да включим и монтажа и не виждам как ще стигнем 1000лв.

Интересувам се дали някой е сменял дисплея на Tribeca с някаква мултимедия, различна от фабричния дисплей и ако го е правил да даде малко повече информация и насоки за осъществяването на интервенцията ;)

Моята кола е Tribeca B9 H6 2006, но мисля, че дисплея е един и същ на всички Трибеки.

Благодаря предварително на включилите се =D>

Сря Яну 22, 2020 1:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: subaru tribeca b9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей,колега :) аз преди време имах проблеми с дисплея на моята Трибека.Започна да гасне,тръгваше за малко после пак спираше.Още по-неприятно беше това,че не можех да ползвам камерата за заден ход.След кратко лутане в това какво да правя накрая намерих човек, който го поправи успешно и до ден днешен работи.Като цена ми излезе между 120-140лв.(пиша по спомен) Преди това търсих втора употреба без успех, мултимедия също не намерих.От Пловдив съм,при нужда мога да дам координати на човека.

Чет Яну 23, 2020 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
vasiboy написа:
Здравей,колега :) аз преди време имах проблеми с дисплея на моята Трибека.Започна да гасне,тръгваше за малко после пак спираше.Още по-неприятно беше това,че не можех да ползвам камерата за заден ход.След кратко лутане в това какво да правя накрая намерих човек, който го поправи успешно и до ден днешен работи.Като цена ми излезе между 120-140лв.(пиша по спомен) Преди това търсих втора употреба без успех, мултимедия също не намерих.От Пловдив съм,при нужда мога да дам координати на човека.

Ще съм благодарен ако ми пратиш координати на човека, че сагата се оказа доста неприятна :(
При мен също най-голямата драма е с камерата за заден ход. Другите "екстри" не ми липсват кой знае колко.
А имаш ли спомен какъв се оказа проблема при твоя дисплей? На мен ми казаха, че видеокартата започвала да прави проблем, но реално никой не иска да свали дори дисплея и да види все пак каква е точната причина, за да гасне така.

Благодаря за отговора!
Поздрави :)

Вто Яну 28, 2020 1:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Автомобил: subaru tribeca b9
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проблема при мен беше в спойките по платките на дисплея.Те се разваляли заради температурните разлики по време на работа на дисплея.Така ми каза майстора.Той се казва Сава тел.0888412479.Пожелавам ти Успех

Сря Яну 29, 2020 12:42 am
Върнете се в началото
Профил

Отговори с цитат
vasiboy написа:
Проблема при мен беше в спойките по платките на дисплея.Те се разваляли заради температурните разлики по време на работа на дисплея.Така ми каза майстора.Той се казва Сава тел.0888412479.Пожелавам ти Успех

Много благодаря!

Сря Яну 29, 2020 8:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ]