Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:58 pm



Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Проблем с нов Форестер-2008г 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 3:06 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
в отговор на Hris828

Здравей Колега,

моят проблем беше решен за един ден /аз обаче съм в Германия/. Фори го оправиха в Субару в гр. Дуизбург. Това стана така: сутринта закарах колата и получих от тях едно Легаси, за да не съм без возило, докато оправят моята /това е практика при Субару-Германия за всички, които са в гаранция/. При това още не се знаеше, че ще сменят катализатор. След обед ми се обадиха по телефона и ми казаха, че возилото е готово. Когато си прибирах колата, се разговорих с механика, който ми обясни какво са направили, т.е. сменили са катализатора. Целият проблем е бил във фабричен дефект на самия катализатор и че моята е била третото Фори 2009 бензин с такъв дефект, което са оправили. Очаквали и били готови за още "страдалци". Като цяло за сервиза на СУБАРУ тук в Германия мога да кажа само най-добри думи. Точни, коректни, сервизните халета - като в "немска" аптека... Според класацията на ADAC-немското СБА, сервизът на СУБАРУ е №1 - за Германия, преди PORCHE и JAGUAR.... и аз се убедих на практика в това...
Всичко това се случи през Октомври 2008 на 28.000 км. Фори го получих нов на 30 Юни 2008.
Ако имаш още въпроси - питай!

Сърдечни поздрави!

_________________
Forester 2.0X MT '09 + LPG

Вто Окт 27, 2009 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 12:18 pm
Мнения: 58
Местоположение: Sofia
Skype: Hristian828
Автомобил: Subaru Forester 2008
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
В същия ден в който си поствал въпроса бях в сервиза в София със същия проблем. Субару Форестър 2008 2.0 ръчна/бензин. Вече 5-ти месец ходене по мъките. Истината е че модела Форестър от 2008-2009 бензин има фабричен проблем. С Vely писахме за същото нещо преди малко. Той е в Грмания, там му сменят задна ламбда сонда заедно с катализатор в деня в който си кара колата със светналите лампи за чек на двигателя, изключена стабилизираща система - EPS и мигащ темпомат( cruiz control), като дори му давяат за деня и временно едно Легаси. У дома случката е следната: На 20.06.2009 карам Форко в сервиза и ми казват - ламбда сонда, 4акъ 2-3 седмици , поръчваме частите, колата е гаранционна, ще е безплатно. На 20.07.09 след като няма ни вест ни нищо от Субару Мотор Тр, пак звъня и ми казват още не са пристигнали. След месец вече ядосан отивам в сервиза и ми казват същото. Частите не са дошли. Вече на 15.09.2009 след повече от 3 месеца, при поредното ми посещение, ми се обяснява че всъшност от офиса на субару моторс трейдинг в София, мениджъра афтерсейлинг - Р. Минчев, не бил одобрил поръчката на частите. Междувременно колата си върви нормално. Няма темпомат, няма ЕPS, но не се усеща разлика в динамиката или повичение на разхода( както някои колеги описват). Веднъж или 2 пъти от самосебе си лампите изключват и положението се нормализира, но малко да включиш темпомата и след 10 км пробег, пак сме в "дискотеката". Изнамирам телефоните на служителя, звъня и вдигам скандал. Той ми обяснява че знае за моя случай, че не съм единствен. Имало още 5-6 Форита със същия проблем при него, и смяната на ламбда сонда не оправяла ситуацията. Писали технически запитване до централата в Япония и от там казали да се сменя и катализатор. С колегата в Германия споделихме че след смяната на катализатора, проблема е изчезнал. и в сервизите в Германия се били подготвили да сменят на всички Форита от тази година катализаторите. При мене проблема се появи на около 20-21 000 км, след зареждане според мене на кофти бензин - Шел Драгичево. 50литра 95Н. Миналата седмица ми се обадиха от сервиза да съм закарал колата, били готови. Карам я. Естествено не ти се предоставя заместваща кола, и отивам да си я получа, без дори да са се обадили че е готова, следобяд. При което питам какво и беше , какво сменихте? Отговора е : Нищо не сме сменяли. Беше изискано от офиса в софия да запишем работни диаграми при няколко режима на работа на колата. Пак звъним бесен на Р.Минчев и отговора му е че понеже ремонта бил скъп около 2000-2500 Евро, се изисквали допълнителни данни, и сега вече чакали частите за смяна. Ще ги изтърпя още месец и ще почна да се жалвам по инстанции и централи. Мисля да почна с комисия за защита на потребителите на местно ниво. субару Моторс е под шапката на Субару Гърция, там ще е второто жалене. Ако трябва ще пиша и до Фуджи Хеви индъстрис. Тия в БГ полудяха. Цената на която ти продават автомобила тук и в Германия е една и съща. Сами направете извод какво обслуване получаваме. ИМАМ МОЛБА: НЕКА ВСИЧКИ КОЛЕГИ КОИТО ИМАТ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ ДА СЕ ОАБДЯТ ТУК ИЛИ С ЛС, ИДЕЯТА МИ Е ДА ЗАВЕДЕМ КОЛЕКТИВНА ЖАЛБА. Освен това ще разберем дали проблема наистина е фабричен. Поздрави на всички

Вто Окт 27, 2009 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 9:59 am
Мнения: 1325
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0 MT
Рейтинг: 50
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Надявам се правилно да съм създал тази тема.Мненията ви бяха в други, различни теми ,неясно защо.Както не ми е ясно и как първо се отговори ,а после попита.Това няма значение,моля ако нещо е пропуснато по темата кажете да го вмъкна. agogov

Вто Окт 27, 2009 4:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 5:58 pm
Мнения: 76
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте :)

Аз мисля, че няма какво да се чудите и да търпите повече! Айде ние със старите таралясници как да е не стъпваме в оторизираните сервизи, но вие като собственици на гаранционни возила мисля не бива да се примирявате с липсата на адекватна и бърза поддръжка! Едно писъмце до централата на субару според мен е наложително с точни дати, имена и подробно описание на случката и отношението на служителите в сервиза, с копие до шапката на БГ офиса в Гърция. Отделно може да си търсите и правата в "защита на потребителите". Ако трябва да им се отнемат лицензи да се сменят служители или да се търсят нови представители, които да си вършат съвестно работата. Това би помогнало и на нас като притежатели на любимата марка да имаме сервиз на високо професионално ниво и квалифицирана поддръжка дори на стари возила. Успех ви желая с подхванатата инициатива, а ние ако можем ще помагаме! =D>

_________________
Subaru Legacy 2.5 GX AT Limited 2001

Вто Окт 27, 2009 5:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Vally написа:
в отговор на Hris828

Здравей Колега,

моят проблем беше решен за един ден /аз обаче съм в Германия/. Фори го оправиха в Субару в гр. Дуизбург. Това стана така: сутринта закарах колата и получих от тях едно Легаси, за да не съм без возило, докато оправят моята /това е практика при Субару-Германия за всички, които са в гаранция/. При това още не се знаеше, че ще сменят катализатор. След обед ми се обадиха по телефона и ми казаха, че возилото е готово. Когато си прибирах колата, се разговорих с механика, който ми обясни какво са направили, т.е. сменили са катализатора. Целият проблем е бил във фабричен дефект на самия катализатор и че моята е била третото Фори 2009 бензин с такъв дефект, което са оправили. Очаквали и били готови за още "страдалци". Като цяло за сервиза на СУБАРУ тук в Германия мога да кажа само най-добри думи. Точни, коректни, сервизните халета - като в "немска" аптека... Според класацията на ADAC-немското СБА, сервизът на СУБАРУ е №1 - за Германия, преди PORCHE и JAGUAR.... и аз се убедих на практика в това...
Всичко това се случи през Октомври 2008 на 28.000 км. Фори го получих нов на 30 Юни 2008.
Ако имаш още въпроси - питай!

Сърдечни поздрави!




Моя Фори го взех от тях, а след това се вдигнах от София, за да ми сложат климатик. Сложиха го за два часа.
Страхотни са и накрая , за това, че съм дошъл чак от София ми направиха подаръци за над 200 Евро.
Така трябва да се работи, а не като в Субару .....


Съжалявам, че не по темата, но не се сдържах :oops:
Колига би ли изяснил кои са 'ТЯХ' и 'не като в Субару' agogov

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Вто Окт 27, 2009 5:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 1:09 pm
Мнения: 127
Местоположение: София
Автомобил: Forester, 2.0, 2006
Телефон: 0878 45 42 96
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Става въпрос за представителството на Субару в София.
Коментирал съм го в стария форум и не ми се отваря отново тази тема. Страшно съм разочарован от тях.

_________________
http://picasaweb.google.bg/lh/photo/8J0N3WqbB64Ty81EFi-Emg?feat=directlink

Сря Окт 28, 2009 9:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 4:28 pm
Мнения: 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Какво да ти кажа.

Навсякъде другаде извън БГ нещата са различни-тоест като хората.
Аз се ядосвах, ядосвах и мисля че този проблем никога няма да се оправи. :(

Но поне едно нещо може да се оправи и това е да държат поне елементарни части на склад. Но тъй като за това се изискват средства не мисля че този проблем ще се оправи.

Аз съм на същият хал за други проблеми- Субару Форестер Дизел (Проблеми с окачване)
Ако имаш нужда от подкрепа за каквото и да било - аз съм насреща.

Чет Окт 29, 2009 1:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 4:06 pm
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Forester MY09 Diesel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
vbozhilov написа:
Какво да ти кажа.

Навсякъде другаде извън БГ нещата са различни-тоест като хората.
Аз се ядосвах, ядосвах и мисля че този проблем никога няма да се оправи. :(

Но поне едно нещо може да се оправи и това е да държат поне елементарни части на склад. Но тъй като за това се изискват средства не мисля че този проблем ще се оправи.

Аз съм на същият хал за други проблеми- Субару Форестер Дизел (Проблеми с окачване)
Ако имаш нужда от подкрепа за каквото и да било - аз съм насреща.


За какъв проблем по окачването става въпрос..

_________________
SUBARU - там, където свършват възможностите на останалите, аз тепърва започвам да се забавлявам

Чет Окт 29, 2009 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 4:28 pm
Мнения: 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тропане като карам на паваж и други неравности например и т.н

Чет Окт 29, 2009 3:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 4:06 pm
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Forester MY09 Diesel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
vbozhilov написа:
Тропане като карам на паваж и други неравности например и т.н


А откриха ли от къде изхожда проблемът?

_________________
SUBARU - там, където свършват възможностите на останалите, аз тепърва започвам да се забавлявам

Чет Окт 29, 2009 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 4:28 pm
Мнения: 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не.

За сега чакаме само части и сменяме на сляпо. Тоест НЕ СЕ ЗНАЕ.

Тва е.

Чет Окт 29, 2009 3:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 26, 2008 4:34 am
Мнения: 4
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз съм със Forester diesel. От май месец ми се разхлопа окачването според мен е рейка.Ходих и им се оплаках тогава беше на 15000. До ден днешен вече на 25000 нищо не са направили.Първо ми казаха че имало дефект и трябвало някаква втулка допълнителна да се сложи на всички, даже имали писмо от Субару.Започнах да чакам, тракането се усили.През септември пак ходих, някакъв ми казва нормално било, аз естествено му казах да не ми разправя дивотии и се появи друг и след 3 часа чакане направили филмче за да го пратят на Субару със запитване кво е тва чудо. В края на октомври пак ходих били получили тази част ама се оказала не за моята кола.Сега мисля като ходя на ски до Австрия да скокна до някой официален сервиз около Мюнхен / ако някой знае такъв може да ми каже къде да го търся/. На търговеца в София съм му казал - никога вече Субару. Между другото за 5 месеца пукам два пъти предно стъкло / малки камъчета едното на магистрала Хемус, другото на бул. Сливница/ единична цена 2000 лева . Сега съм в процес на мъки за смяна на второто / ебати китайските боклуци /,защото застрахователя покрива до 3000 лева без протокол /от кой да взема протокол, дявол знае/.
С една дума - нямам думи

Пет Окт 30, 2009 9:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Стъклото може и да се залепи. Добре става. Аз предпочетох този вариант, щото не ми се занимаваше със смяна на цяло стъкло, което я стане както трябва, я не.

Пет Окт 30, 2009 10:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 4:28 pm
Мнения: 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Lime,

И при тебе драмата е сериозна. И аз мисля че е нещо свързано с рейката и т.н. Те са ми поръчали били биалетки които са абсолютно здрави. Много далече е Германия и Австрия за да ходя на сервиз там. Може би Гърция е по-добра идея знам ли вече и аз. Обичам тази марка но съм разочараван от сервизите тука.

Незнам, може би и аз повече не искам да чувам за субару вече.

Пет Окт 30, 2009 11:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 26, 2009 12:18 pm
Мнения: 58
Местоположение: Sofia
Skype: Hristian828
Автомобил: Subaru Forester 2008
Рейтинг: 8
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Отгоро до Лайм. Като ви слушам и ми настръхват косите. Междовременно чакайк иси новия катализатор и моето стъкло го спука , камък, бая голям при това. Както си карах по ЮЦариградско със 80км/н. В крайна лява лента, тъкмо се включвах от бриколаж към центъра. После видях че тази лената е в коловози от кал от гумите на тежките камиони дето извозват от обекта на Карфир. Ами застрахователите да се жалят на общината та да вземе мерки срещу тези с мръзните гуми. Ние кво сме виновни, обикновенните автомобилисти, Непонятно ми е как може застраховател да откаже. Спред мене си търсят повод да не плащат стъклото втори път. Относно протокол, отиваш в най-близкото РПУ и на информацията заявяваш че колата паркирана пред вас и някой вандал с камък в тъмната част на денонщието е ударил предното стъкло с цел кражба вътре. Те завеждат сигнала, издават ти протокол за вандализъм, който носиш на застрахователя, и няма драма. Преди година ми се случи, само че с странично огледало. Бяха го обърнали, като му откъртиха рейката направо. Стана. Е вярно след 6 месеца намерих в пощенската си кутия писмо от РПУ-то че много съжаляват но не са открили извършителя. Което писмо преди да отворя доста ме притесни, За какво аджаба ми пишат от РПУ. Но важното че си ми доставиха и монтираха ново огледало. Така че действай, не се коси.

Пет Окт 30, 2009 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 7:09 am
Мнения: 32
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
... до колегите с проблеми по окачването ... ходили ли сте в други сервизи за преглед на ходовата част и ако да в кои или направо в официалния сервиз на субару с оплаквания, че ви тропа нещо там някъде по окачването?

_________________
2009 Subaru Forester 2.0XS 4Q E-4AT

Пет Окт 30, 2009 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 4:28 pm
Мнения: 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не.

Аз само в официалният поради факта, че тя е гаранционна.

Пет Окт 30, 2009 3:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 2:12 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет колеги.
Като чета за перипетите Ви започвам да се притеснявам, защото искам да купувам Фори дизел "от магазина"както се казва. Но такива проблеми около 20000-30000 км. :?: #-o . Ламбдата изпукала, ама не - било катализатор заради лош бензин #-o. Разтропана ходова част...на 25000, ама не биалетка ами втулка, нормално било...!!! Ами личния ми автомобил е на 182000 км. и сега ще сменям носачите заради шарнира на левия. И аз съм с катализатор и кво ли не съм наливал в резервоара пък нямам проблем. А колата да кажеш, че е някаква супер марка, не е. И тя е купена нова от магазина, само че от Германия....
Все пак тук говорим за Subaru. Точно ореола на тази марка ме е грабнал от доста време, просто се чакаха паричките... :D
Но май започвам да се замислям дали да не погледна за някое бензиново Форестърче от Германия, например от 2005-2007...дето са му преминали детските болести, и да не се занимавам с гаранции-франции и прочее простотии.

Пет Окт 30, 2009 5:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2008 4:28 pm
Мнения: 95
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да ти кажа няма да направиш грешка. Вземи си нещо на 70 000-80 000 Км от Germany, Belgium и т.н.

Аз вече съжалявам че си продадох старото фори 2000 г беше и газеше навсякъде без да тропне и да скръцне:

http://www.youtube.com/user/vbozhilov#p ... Bc3Xo3wemo

Ама какво да се прави това положението, като искаме ново :)

Пет Окт 30, 2009 5:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 11, 2009 2:12 pm
Мнения: 21
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Малииии...!!!!
Кво прави Форестера в снега =D> и е "старичък" според теб, ааа....
Старото си е изпитано във времето, и квото е трябвало да се маха или оправя е направено.
От години със всички коли май е едно и също - правят се някак си "по-тънки", образно казано.....въпрос на пазарни стратегии.
Аз и нов Форестер да си взема, със сигурност няма да се възползвам от услугите на "гаранционен" сервиз, за каквито и да било манипулации. :mrgreen:

Пет Окт 30, 2009 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор