Отговори на тема  [ 45 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3
 Здравейте имам шум на помпа хидравлика 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-вероятно не са объркали, защото ти си с B12, а колегата с B13 ;)

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Чет Дек 31, 2015 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
srg написа:
Най-вероятно не са объркали, защото ти си с B12, а колегата с B13 ;)

Точно така. Извинявайте за подвеждането.
Честита Нова Година. Здраве и късмет.

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Съб Яну 02, 2016 6:17 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 12, 2014 7:30 pm
Мнения: 38
Местоположение: Свищов
Автомобил: Legacy 99, 2.5 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Честита Нова Година и от мене колеги! Здраве и късмет, и безаварийно каране през 2016 г.!
При мен проблема с виенето на хидравликата се появи след смяна на ангренажа преди четири дена, но от сервиза твърдяха, че не са пипали нищо по хидравликата, охлабиха ремъка, но виенето си остана. Огледа за омаслявания, но нямаше после погледна хидр.масло в казанчето, а то се беше газирало. Каза, че не трябва да е така, но сигурно щяло да се оправи и виенето да изчезне като се успокои колата. Да ама моята принцеса на другия ден пак беше разстроена и виеше ли виеше, само че беше 31.12 и въобще не съм и търсил сервиз. Възможно ли е да е от самото масло (защото аз не съм го сменял, а не вярвам и предишния собственик да го е сменял )?

Нед Яну 03, 2016 7:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е от маслото колкото и да не си го сменял. Най-вероятно дърпа въздух от някоя скоба или уплътнение - разгледай темата назад.

Нед Яну 03, 2016 8:18 am
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Мар 08, 2017 4:21 pm
Мнения: 5
Автомобил: Субару Аутбек Н6
Телефон: 0878955099
Рейтинг: 44
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
Мисля че в тази тема има най-подробна информация за "лечението" на шума в хидравликата. Ето и моя споделен опит от последните дни. Субару Аутбек 2002г. Н6 209 к.с. Шум в помпата сутрин, когато е студено и специфичното бълбукане в казанчето на хидравличната течност / това под пластмасовия въздухозаборник, който доставя студен въздух до филтъра/. За лечението първо трябва да си купите два шплента за стягане на маркучи с най-малък допустим диаметър 2 см. /тръбата от помпата до казанчето е по-дебела/. Намирате още един крик, освен вашия собствен. Намирате тресчотка с камъчета, защото отвертки не важат / ключове може /. Развивате първо три болта на въздухозаборника отпред на рамата на радиатора и го изваждате. Отвъртате 4 винта на капака на двг. и го махате. Открива се алуминиевата глава на маркуча, хваната за хидравличната помпа с един винт. Развивате и хващате каквото е останало от пръстенчето. В моя случай беше прекъснато но останало цяло и можеше да се мери диаметър. Отивате с пръстенчето в някой магазин за ВиК или железария и си намирате такъв диаметър О пръстенче. В моя случай вътрешния диаметър на кръговете съвпадаше, но уплътнението което купих за 10 ст. е малко по-дебело като тяло. На връщане към колата си купувавате 1 л. течност за хидравлични кутии и кормилни устройства.Аз взех някаква шелска май "Спиракс" или нещо подобно. Влизате в аптека и купувате система за вливания - маркуч и най-голямата спринцовка. За да смените безпроблемно пръстена първо разхлабете с клещи заводските стяги на маркуча и ги пуснете по него надолу / маркуча е хванат и долу в казанчето и горе в помпата с такива стяги, които са разхлабили вече и пускат въздух. Като ги освободите на тяхно място поставяте шплентовете с винтове, но не стягате, а първо докато е хлабава алуминиевата глава напасвате внимателно пръстенчето в помпата, защото ако маркуча е стегнат здраво за алуминиевата глава понеже е твърд пречи да се постигне точно поставяне на главата към тялото на помпата и може да захапете пръстена накриво. След като поставите новия пръстен и стегнете главата към помпата стягате и шплентовете горе при помпата и долу при казанчето. Стягате здраво.Спринцовката и част от маркуча на медицинската система изсмукват цялото казанче и добавяте новата хидравлична течност до горе / до капачката /. Идват криковете. Дигате предницата и почвате НА УГАСЕН ДВИГАТЕЛ да въртите в ляво и дясно пълни обороти. Под вдигнатия капак можете да надникнете и да видите как бълбука в казанчето въздуха който излиза. След 10 упражнения, палите двигателя и още10 пълни оборота на запалено. Трябва да видите че като запали всмуква течността и нивото и пада. Ако сте се справили течността в казанчето трябва да се движи но не и да ври. Ако ври значи още сте в изходна точка. Това е от мен. На снимките вурху колектора е прекъснато старо оригинално пръстенче и до него е новия, който е видимо по-дебел но както се оказа не пречи.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 44

Съб Окт 12, 2019 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 45 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор