Много се забавлявам на теми като тази от рода на:
maznislav написа:
Бих искал да попитам капацитетите във форума има ли такова животно за тез пари при това с газ инжекция...
или: гледам в еди си кой сайт ей тия три обяви. Коя от тях да избера?
или пък: какво да избера? Легаси или Аутбек?
Такъв род въпроси по-биха прилягали според мен на някакъв женски форум, в който се обсъжда модата за конкретен сезон и дали да заложат на меките, естественни цветове(аналогия-легаси) или студените (аутбек) за гардероба си. Или пък "момичета вижте цвета на тая блузка от снимката. Дали ще подхожда на чантата от еди си коя тема?"
Какъвто и капацитет да съществува е абсурдно да дане миродавно мнение за конкретен случай само от едни снимки! Има едни много подобни теми, но в тях колегите питат: има ли някой, който е гледал тази и тази кола, за да сподели мнението си, да не се разкарвам и аз. Казах подобни, но корено различаващи се в същността си!
Та. Колега, щом си дал линк към нещо, значи то съществува, пък животно ли е или струваща си кола е въпрос на експертен оглед и индивидуална преценка. Колкото до другия ти въпрос:
maznislav написа:
... какво трябва да се гледа в сервиза ако се стигне до оглед?
ако някой от форума трябва да каже на теб, за да посъветваш сервизен служител какво да прегледа на те тази кола, пиши я бегала тая работа. Ако се стигне до сервиз, отидете в някой от препоръчваните тук такива пък те знаят какво да правят.
После типично по "форумски" следват някои постове, които не мисля че помогнаха много на питащия, какъвто е основния смисъл на влизането ни тук. Тони, друже. Нереално ниска или нереално висока е предложената от продавача цена, че не става ясно от казаното само"нереална". Това, че е със сменен ауспух може да се тълкува и като "гледана" кола със сменяни части и консумативи(значи малко са), но пък и да значи: на 350к пък и с газ(значи много са) ... Колега "...сти", много ми е чудно как стигнахте до гениалния извод, че
SUBARU_LEGACY sti написа:
... като цяло автоматик на Субару от тези години не е пропоръчителен...
Всеобщото мнение е, че автоматиците монтирани на Субару са едни от най-квалитетните. Всички ние, постващи мненията си тук, трябва да се съобразяваме с факта, че те се четат и от хора, които неразбират и се влияят от тях. Никъде не прозрях питащия да има афинитет към "прилично ускорение". Вярно е, че автомата би могъл да се приеме като по-тромав от "ръчката", но пък точно този автомат с този двигател е пъти по пъргав от други ръчки. Единственно колегата проскрип е дал конкретно мнение и съвети, които вероятно ще помогнат евентуално. ...макар хвърленото в послеписа:
proscrip написа:
тоз двигател е малко особен ...
пак звучи "хвърчащо".
Накрая ще си позволя да дам неекспертно мнение към всички търсещи да закупят автомобил от любимата ни марка. Реалната цена за всеки конкретен екземпляр е такава, каквато е готов да даде купувача и продавача се съгласи. Пазарна икономика. Да се питаме много или малко е излишно. Твъъъърде препоръчително е колите да се преглеждат преди покупка в сервиз, в който разбират от марката. Предполагам, че в повечето градове е трудно да се намери такъв, но ... Накрая: с кола купена от форума се рискува мнооого по малко, отколкото с "нов внос" от незнаен продавач препродаващ от незнаен собственник. Не винаги евтиното е изгодно!
Успех с намирането на "читава кола"!
